Lugejakiri

Kiusliku kasutütre kättemaks: plika lasi terraariumist mao välja (13)

Ohtuleht.ee, 15. oktoober 2019, 10:17
Roomajad korteris.Foto: Teet Malsroos
„Oleme mehega koos olnud kaks aastat, millest poolteist aastat ka koos juba elanud. Mehe tütar eelmisest suhtest elab meiega. Ja ega ta sellega väga rahul ei ole. Näitab seda igal sammul välja, kuigi vahepeal näib, et saame päris hästi läbi. Meil on temaga vanusevahe 14 aastat. Tema isa on minust 10 aastat vanem,“ kirjutab Maris.

„Ja olgu siis suhetega, kuidas on, aga ühel nädalavahetusel oli tüdruk kodust ära. Ja kass muudkui krõbistas ta toas,“ räägib Maris, kes lõpuks läks siis vaatama, millega kass seal mässab. Ja tegu ei olnud kaotatud juuksekummi ega lilleõiega, vaid hoopis terraariumist lahti päästetud maoga!

„Ma küll ei röögatanud ehmatusest, aga vastikusest tingitud külmavärin läbis mu ihu. Tegu oli plika lemmikuga – maisi-roninastikuga. Ma tean küll, et temast suurt ohtu ei ole, aga ometigi oleks ma infarkti saanud, kui pimedas talle näiteks koridoris oleks peale astunud,“ pelgab Maris.

Tahes-tahtmata arvab ta, et elukas oli ekstra tema jaoks lahti päästetud. Maris võttis kassi kaasa ja sulges toaukse. Kui mees koju jõudis, pani ta mao tagasi terraariumi.

Aga Marise hing ei saanud rahu: „Kuna madu oli lemmikloomaks võetud enne minu tulekut nende ellu, siis ma sellest niivõrd suurt probleemi ei teinud. Oleks ma enne seal elanud, siis poleks iial sellega nõus olnud. Nüüd hakkan siiski mõtlema, et ma ei saa sellest niisama mööda vaadata, vaid pean kuidagi reageerima. Meie ellu on oodata ka pisiperet, mistõttu ei taha ma mõeldagi, et roomaja vabalt tubades ringi laseb.

Miks ta seda tegi? Meie suhe ei ole üdini ju halb. Ma ei ole tema suhtes kuidagi survestav ega ebaõiglane. Ootan ja nõuan ainult korras tuba ja ka ühiselt kasutatavate pindade puhastamisse panustamist. Koristamises on ta küll väga laisk. Isegi oma mao eest ei hoolitse ta piisavalt hästi.

Kui tüdruk isalt midagi tahab, siis alustab ta alati minu moosimist. Või õigemini laseb minul enda eest isaga rääkida. Olen öelnud, et ta peaks seda otse tegema, aga eelistab alati minu vahendusel neid asju ajada. Ja nüüd siis lasi kõige peale boonuseks ja minu ehmatamiseks mao lahti. Tobe! Käsen mao ära anda või tuleb midagi karistuseks mõelda? Me polegi veel otsustanud, aga midagi sellele teole järgneb.“