Inimesed

Tallinn Fashion Weekil uut moekollektsiooni esitlenud Kalle Aasamäe põhitöö on hoopis varjupaigataotlejate kinnipidamiskeskuses 

Helle Rudi, 17. oktoober 2019, 06:57
HOIAB VAIKSET JOONT: Poliitika kallal mees pead ei murra ja sotsiaalmeedias auru välja ei lase. «Kui mõne riigitegelase eriti rumalat väljaütlemist loen, mõtlen ainult, et nii vana mees, aga nii rumal,» naerab Kalle. Taustal paistab valge särk, millele on trükitud Kallele kingitud pilt.Foto: Martin Ahven

«Mingis vanuses jõuad staadiumisse, kus tahad tagasi anda hüved, mida ise kasutanud oled,» selgitab moekunstnik Kalle Aasamäe, miks ta praegu põhikohaga hoopis varjupaigataotlejatega töötab.

16. oktoobril saab kõva hoo sisse kohaliku moegildi sügisene suursündmus ehk Tallinn Fashion Week. Kalle Aasamäe (49) on jõudnud Tondil asuvas stuudios anda viimase lihvi kollektsioonile, mille esimene ideesäde välgatas umbes neli aastat tagasi, võib-olla isegi rohkem. Selguse huvides loeme alguspunktiks ühe ammuse Tallinna moenädalal toimunud kunstiakadeemia õppejõudude ühise sõu. «Miskit on sealt pärit, aga ei ole nii, et iga minu kollektsioon on täiesti uue kontseptsiooniga. Pigem on see ühe kontseptsiooni pidev areng,» täpsustab moelooja.

Ärihoones asuvat tööruumi jagab mees kolme moeloojaga. Kuigi ruumi napib, mahuvad kõik neli oma tööde ja tegemistega kõrvuti toimetama. «Kulude optimeerimine,» tõdeb Kalle. Tõsi, kolleege näeb ta harva, sest satub ise stuudiosse õhtuti või nädalavahetustel. Traditsioonilise tööaja veedab mees hoopis Rae vallas asuvas kinnipidamiskeskuses.

Edasi lugemiseks: