Blogid

HELENI BEEBIBLOGI | Varem olin ori, nüüd olen lapsevanem (1)

Helen Kõpp, 26. oktoober 2019, 12:00
Helen KõppFoto: Stanislav Moshkov

Mul oli Carmeni lasteaias infotund - järgmisel kuul läheb ta juba lasteaeda. Kui ma lasteaia poole kõndisin, tundsin uut põnevat tunnet elus - ma olengi lapsevanem! Ja lapsevanemaks olemine tähendab, et ma olengi täiskasvanu!

Juhtumisi on mul sünnipäev, seega aasta vanemaks saan ma nagunii, mis lisab täiskasvanuks olemisele ehk mingi portsu otsa. Kuigi ise tunnen end üsna lapsena - pole mingit maagilist nuppu, mida täisealiseks saades vajutad, et end järsku targa täiskasvanuna tunda. Võib-olla õigem oleks märkida, et tunnen end pidevalt areneva ning edasiliikuva indiviidina, mis on ka lastele omane ning pidevast arengust on tingitud mu seos lapseks olemisega.

Viimati käisin lasteaias siis, kui ise laps olin. Seega oli kõik nii uus, huvitav ja üllatav. Teised lapsevanemad olid seal! Ja mina olen ka üks neist - lapsevanem! Mitte enam lapse rollis, kelle eest emme kõik ette-taha teeb, vaid nüüd olen ma ise see emme, kes peab kõigest õigesti aru saama. Täna jõudis mulle kuidagi see teadmine enam-vähem kohale, et kui ma lapsevanem olen, siis ega ma ise mingi laps enam ei ole. Viimasel ajal olen tundnud, kui uhke ja mõnus tunne on olla lapsevanem.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. oktoober 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Ma ei nõustu absoluutselt, et sotsiaalmeedias ei tohiks lapsest midagi jagada
12. oktoober 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Carmen ripub aina mu seelikusabas, isegi WCs ei saa käia ilma temata!
5. oktoober 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Tehnika on ideaalne abivahend ka lapsekasvatamises
28. september 2019, 12:00
HELENI BEEBIBLOGI | Tulevik, millest ma kolmeaastasena unistasin, ongi käes