Inimesed

Läänemaal eralinnuparki pidav Tiiu Tuppur: „12tunnised tööpäevad on puhas nauding.“ 

Verni Leivak, 29. oktoober 2019, 06:54
LINNUPARGI UHKUS: Paabulind on Risti linnupargi populaarseim vaatamisväärsus. Tiiu ise peab teda üsna lihtsa iseloomuga linnukeseks, kes millegi erilisega peale välimuse silma ei paista. Ega paabulinnu häälitsusedki kõrvu paita.Foto: Robin Roots

Tiiu Tuppuri (56) peab Läänemaal Ristil kolmandat aastat linnuparki. Kui vaja, ravib ta ka abivajavaid metsloomi ja linde.

Mõtte avada linnupark andsid Tiiule kunagi kaks väikest poissi, kes tal külas käisid. «Neil olid endalgi kodus kanad, aga siin käisid nad kukk Eedut vaatamas. Toona oli meil veel neli kana,» meenutab perenaine.

Pikka aega Soomes elanud ja töötanud Tiiu ostis koos abikaasa Mikaga selle talukoha algul suvekoduks. Kõik oli siin lagunenud ja mahajäetud, kuid võttis aega ning asja sai. Paar plaanis esiotsa, et kasvatavad suvel oma kanad ja kuke supikõlbulikeks ning panevad sügisel sügavkülma, hea talvel võtta. Läks aga teisiti ja kaagutajad kõnnivad teiste lindude seas siiani ringi. Tiiu tunnistab uhkelt: potti pole tema sulelistest ühtki lennutatud.

Edasi lugemiseks: