Suhted

Kas virtuaalflirt on 21. sajandi rüütliromantika?

Appi! Mu mees flirdib Facebookis võõraste naistega 

Siret Mägi, 9. november 2019, 00:01
UUED TERMINID „MIKROPETMINE“ ja „MIKRONUHKIMINE“:  Üks partneritest uurib igal võimalusel teise mobiili või loeb salaja tema meile.Foto: ddp
Mida ette võtta, kui avastad, et sinu mehel, igati ontlikul elukaaslasel ja isegi Ott Tänakust ideaalsemal lapsevanemal on salajane hobi – ta jälgib hilisõhtuti üksinda arvuti taha jäädes Facebookis võõraid kaunitare, saadab neile sõbrakutseid, laigib ja sõnumeerib? Kas leppida sellega, uskudes, et tegemist on vaid 21. sajandi rüütliromantikaga? Või on ka virtuaalflirt siiski petmine?

„Tegelikult on ju tore, kui inimesed üksteisele tunnustavat tagasisidet annavad, komplimente teevad ja häid sõnu ütlevad. Kõik sõltub ju piiridest. Kui aeg-ajalt kellelegi siirast tunnustust jagad, on see inimlik, hooliv ja tore. Seda võiks meie eludes rohkemgi olla,“ mõtiskleb pereterapeut ja holistiline terapeut Katrin Saali Saul. „Kui teed aga teisele inimesele komplimente ja tunned, et need sõnumid erutavad sind ennastki, siis paratamatult peab arvestama tõsiasjaga, et niimoodi see emotsionaalne suhe ju tekibki. Virtuaalmaailmas tekivad emotsionaalsed suhted eriti kiiresti. Põnev on ju! Põnevus kütab fantaasiat üles. Vähemalt ühes sageda virtuaalsuhtlemise osapooles, kes hakkab janunema uusi suhteid,“ kirjeldab Saul.

Edasi lugemiseks: