Lugejakiri

Lugejakiri: pood müüb kilekoti pähe totaalset rämpsu! (24)

Ohtuleht.ee, 11. detsember 2019, 10:31
Kilekott.Foto: Marianne Loorents
„Poodides on müügil kilekotid, millest pole mingit kasu. Ma võin raudkindlalt väita, et poed müüvad kilekoti pähe klientidele totaalset rämpsu!“ kirjutab Egle.

„Praegused kilekotid paistavad ilma vastu valgust tõstmata juba läbi. Ma saan aru, et meie maailm ja loodus vajab kaitset, aga kas me seda praegu ikka teeme,“ küsib Egle.

„Kasutan enamasti riidestkotte ja plastikust ümbertöödeldud kotte, aga mõnikord on vaja osta poest ka kilekotte. Paberkotte pole ju alati saada. Ja enamus neist on sellise kvaliteediga, et koju jõudes neid enam kasutada ei kannata. Ma meelsasti suruks ka selle kilekoti kotti, et järgmine kord poes jälle kasutada, aga pole võimalik,“ kurdab naine, et kilekotid on liialt õhukeseks ja kõlbmatuks muudetud.

„Kui peaks veel juhtuma, et ostad mõne paki pihve või hakkliha, siis võib kilekott juba enne poest väljumist otsad anda. Isegi keefiri ostes võib pakend kilekotti vigastada ja rebestada. Milleks siis üldse seda rämpsu toota ja müüa? Kas see ei saasta meie keskkonda palju enam? Olgu üks ja korralik kott, mida saab siis korduvalt kasutada. Toit koju viia, keldrist kartulit tuua – hiljem veel prügigi välja viia. Mitte ei mõista, kus me siin praegu seda loodust säästame,“ on Egle pärast viimast ebameeldivat kogemust purunenud poekotiga pahur.

Millised on sinu kogemused? Kas kilekotid on liiga õhukesed?

;