Kultuur

Ohhoo! Norra eurovisioonistaar Alexander Rybak tuleb Viru Folgile esinema 

Silja Paavle, 17. detsember 2019, 11:45
Alexander Rybaki esinemised on alati üdini positiivsed.Foto: Aldo Luud
“Rybaki üdini positiivne olemus sobib Käsmu kauni looduse ja meie festivaliga nagu valatult," rõõmustab Viru Folgi peakorraldaja Peep Veedla, et Norra eurovisioonistaar Aleksander Rybak esineb tuleva aasta augustis Käsmus toimuval norra kultuuri tutvustaval Viru Folgil. 

Alexander Rybak on valgevene ja vene päritolu Norra laulja, viiuldaja, pianist, helilooja ja näitleja, kelle hoogne muusika ei jäta külmaks ühtegi kuulajat. Alexander sõnas Eestist rääkides: “Mulle väga meeldivad Norra mäed, kuid samuti Eesti tasandikud, mis meenutavad mu sünnimaad Valgevenet. Tulen Eestisse suure rõõmuga, kuna mul on väga positiivsed mälestused juba aastast 2010, mil Eestis esmakordselt kontserdi andsin. Ootan väga seda taaskohtumist Eesti sooja publikuga ning kuna mulle meeldib uusi kohti avastada, ootan põnevusega ka Käsmu kaptenikülaga tutvumist,” on läbi aegade parima euroloo esitajagi elevil. Praegu on Rybaki päevad täidetud tiheda trollieluga, sest tema kanda on peaosa Norras Kristiansandis Kildeni Teatri- ja Kontserdimajas lavastatud muusikalis Trolle.

Alexander Rybaki esinemised on alati üdini positiivsed.Foto: Aldo Luud

Festivali peakorraldaja Peep Veedla sõnul on Alexander Rybaki tulek Käsmu esinema suur tunnustus juba kolmeteistkümnendat korda toimuvale festivalile. “Viru Folgilt on alati publik lahkunud positiivsete emotsioonidega, seekord tõenäoliselt topeltannusega”, sõnas ta.

Euroopa festivalide EFFE kvaliteedimärgist kandev Viru Folk toimub järgmisel aastal 13. korda ning on muutunud aastatega Eesti üheks suurimaks muusika- ja koguperefestivaliks ning pakub igal aastal külastajatele uusi elamusi läbi teema-aastate. Eelnevalt on kaptenikülas saanud tutvuda nii rootsi, taani, saami, põhjala saarte, soome, eesti kui Iiri kultuuriga. Tuleva aasta 7.-9. augustil toimuva festivali teemaks on trollide, viikingite ja fjordide maana tuntud Norra, mille kultuuri festival kolme päeva jooksul tutvustab läbi muusika, filmide, teatri, kirjanduse ja palju muu põneva.

 

;