Lugejakiri

Lugejakiri: noored vanemad ei anna beebile piisavalt süüa (5)

Ohtuleht.ee, 18. detsember 2019, 10:07
Foto: PantherMedia/Scanpix
„Mu õde sai sel sügisel esimest korda emaks. Beebi on imearmas, aga mind kummastab, kuidas vanemad pisikese eest hoolitsevad,“ kirjutab 38aastane Leena.

„Esimene häiriv asi on beebi söötmine. Nad peavad väga rangelt kinni mingist reeglist, et laps tohib süüa pärast igat nelja tundi. Hoolimata ka sellest, et juba kõrvalt on märgata, et lapsuke häälekalt just süüa nõuab. Nii järgivad nad viimase minutini, et see neli tundi ikka täis saab. Minu laps saab kaheseks. Tema sai alati süüa, kui tal beebina nälg tekkist – ka perearst soovitas nii,“ selgitab Leena oma muret.

„Beebi ise on mõnusalt pontsakas, aga täiesti normide piires. Aga emale näib see häirivana, et laps kleenuke pole. Ma küll üritasin selgitada, et pigem võtku ilusti juurde, mitte ärgu kaotagu kaalu. Kui laps jalad üks hetk alla saab, siis vudib ja paterdab ta kõik liigse endalt maha. Ja beebi puhul ei tohiks küll last näljast kisama jätta seetõttu, et kardetakse lapse pontsakust. Aga meie suguvõsas on kõik hästi kleenukesed ja kaalule pannakse suurt rõhku – äkki ta tunneb sealt mingit survet,“ kirjutab Leena.

Naist häiris ka viis, kuidas õde lapsel mähkmeid vahetab. Leena sõnul teeb õde seda liiga harva, mis samuti muudab beebi rahutuks.

„Ilma mähkmetega õhuvanne ta lapsele samuti ei tee. Ja miks peab mähet vahetades selle musta mähkme panema lapse näo kõrvale – häiriv! Teised pisiasjad juurde. Beebi on õues ikka väga õhukeselt riides – ei mütsi ega miskit. Laps peab enamuse ajast olema kõhuli või selili. Ega tüli ei taha ja teisi õpetada, aga äkki asi lihtsalt kogenematuses. Samas – ega ei tea ju ka seda, mida kusagil foorumites kirjutatakse omavahel soovitatakse,“ loodab Leena, et äkki aja ja kogemustega saavad asjad peres paremini paika.