Inimesed

Oh armastus, sina kallis magus mesi 

Verni Leivak, 2. veebruar 2020, 13:30
Heiki ja Liia Lumilaid Heiki ja Liia LumilaidFoto: Stanislav Moshkov
See juhtus peaaegu 32 aastat tagasi, mil halvatuse seljatanud Liia tulevase abikaasa, jalutu Heikiga kohtus. Praegu on neil õnnelike abieluaastate kõrval ette näidata kolm last ja vanavanemate staatus.

«Vanavanemad oleme juba üle aasta, kui tunamullu mardipäeval tütrele väike Johanna sündis,» kinnitab Liia (52) naerulsui.
«Mina ei kommenteeri, olen juba ammu vanavanaisa,» kostab Heiki (74) muiates, sest temal oli juba enne Liiaga ühte heitmist pere ja tütar.
Sauelaste Liia ja Heiki Lumilaidi saatus on erakordne. Surmasuust pääsenutena ennustasid nii mõnedki, et pikka ja õnnelikku elu neil kahel koos olema ei saa. Ikka leidus «hea» nõu andjaid, et see jant kaua ei kesta ja parem oleks kohe lahku minna.
Ent võta näpust! Paarile sündisid kaksikud ja hiljem veel üks tütar. Kui veel liita kõrvale eluterve aura, mis nende kahe ümber siiani valitseb, teeb see heas mõttes kadedaks. Pannes mõtlema, kuivõrd tihedasti on ikkagi omavahel seotud keha ja vaim, kui oluline on vaimujõud ning et südamest soovitud soovid tõesti täituvad.

Edasi lugemiseks: