Inimesed

Anne Veski: „Ma saan kogu aeg komplimente, olen sellega harjunud!“ 

Helina Piip, 31. jaanuar 2020, 06:00
ROOSA LEMMIK: See legendaarne frakk istus seljas kui valatult ilmselt ka seepärast, et valmis tugevast korsetikangast.
Sugugi mitte kõiki näitusi ei avata sellise peoga nagu «Anne Veski. Tähelend» 6. veebruaril Maarjamäe lossi ajaloomuuseumis. Tol avaõhtul on etteaste ka popdiivalt endalt ja siis saab eksponaatide vahel koos temaga jalutada.

Näitusel näeb Anne Veski lavakostüüme ja muudki, mis kuulus 1980ndatel lauljanna töise elu juurde. Võib laule kuulata ja kaasa laulda. Anne on välja otsinud helikandjad, millel ta hääl kõlab – kassetid, vinüülplaadid. «Õhukesi painduvaid vinüüle pandi muusikaajakirjade vahele – kuna ajakiri ju paindub, sobis sinna just selline plaat,» meenutab lauljanna. Kassettmakk on tal siiani kasutusel: «Vahel tahan mõnd vana lugu kuulata, siis võtan harjumuspäraselt kasseti ja näed, mängibki.»
Näituse pilkupüüdvaimad eksponaadid on artisti kostüümid. Väljapaneku idee pärineb Marion Laevalt, kes on stilistina Annele pildistamistele kostüüme toonud. «Need sobisid mulle alati, seetõttu meil koostöö klappiski,» kiidab muusik.
Tema kodumaja katusealuses on tallel muljet avaldav garderoob. Päris kõiki kunagisi kostüüme siiski alles pole, sest suurimad lemmikud sai ribadeks esinetud.

Edasi lugemiseks: