Lugejakiri

Lugejakiri: vanemad ei tea, et mu tudengipõli möödub poistega pidutsedes (15)

Ohtuleht.ee, 2. märts 2020, 10:46
Foto: PantherMedia/Scanpix
Sügisel üliõpilasena ellu astunud Inga ei julge perele tunnistada, milline see üliõpilaselu tegelikult välja näeb.

Pealinna ülikooli ja õppima asunud Inga sõnul arvestas ta, et enamus ajast kulub õppimisele ja töö otsimisele või tegemisele.

„Nüüd on asjalood hoopis sellised, et tööl käin paar umbes 8 korda kuus, kuid pidutsemas peaaegu iga õhtu. Raamatukogus käisin vaid tutvumas, kuid rohkem pole sinna jõudnud. Kurb tunnistada, aga isegi mõned hommikused loengud jäävad vahele, sest väsimus ööst on suur,“ tunnistab noor neiu.

„Kodulinnas olin pigem vaikne nohik, aga nüüd sattusid toakaaslasteks väga aktiivsed tüdrukud, kellega me üllatavalt hästi klapime. Nende sõpradest on saanud ka minu sõbrad, kellega linnas või teistes ühikates tiirutada. Pea on mul hea, mistõttu õppimine suurt kannatanud ei ole, aga perele ma praegusest elukorraldusest rääkida pole julgenud. Kahju ongi ehk suhtest õega, kellega olime varasemalt lähedased, aga nüüd nagu ei oska või ei saa kõigest rääkida,“ avaldab Inga.

„Vanemad arvavad kah, et pärast kooli olen tööl või õpin, sest nemad teavad, et ülikoolis jäetakse palju õppida. Ja varem pole ma väga taolisest seltskonnast hoolinud, aga nüüd olen justkui endaga pahuksis. Aga see kõik on nii põnev ja teistmoodi. Ma ei teagi, kas kõigil on tudengipõli selline, aga samas – millal siis veel lollusi teha ja elada?! Aga nüüd mind piinamas teine mure, sest vanemad tahavad nüüd mulle külla tulla,“ ei tea Inga, kuidas praegust elu varasemaga siduda.

„Sügisel ülikooli minnes poleks ma iial uskunud, et mu argipäeva hakkavad õpikute ja raamatukogu asemel kuuluma võõrad kutid, alkohol ja pidutsemine. Mu toakaaslased ka vist ei kujuta ette, et olin enne totaalne kuivik. Kuidas ma neile teeks selgeks, et vanemate tulles oleks tore tavapärasest tagasihoidlikum ja viisakam olla. Ja ka kutte ei tahaks oma toas vanematele tuvustada. Suht nutune näib hetkel seis,“ on Inga edasise suhtes segaduses.