Ilu ja mood

10 klassikalist riietuseset, mis peaksid kuuluma iga endast lugupidava naisterahva garderoobi (5)

Naisteleht, 30. jaanuar 2020, 14:30
TeksatagiFoto: Vida Press
Trendid tulevad ja lähevad ning kerge on igast uuest moesuunast lummatud olla. Nii võib iga kuu kuluda üüratuid rahasummasid ja selga pole ikka kunagi midagi panna. Tegelikkuses vajad sa aga korralikku ja kvaliteetset garderoobi, mis sind kunagi alt ei vea.

On mõned klassikalised riided, mis kandjat alati kaunistavad, ja isegi kui trendid muutuvad, püsivad need ikkagi au sees. Neid saab ülejäänud garderoobiga kombineerida ja kunagi ei teki tunnet, et midagi ei ole selga panna.

1. (Kunst)nahktagi

Nahktagi on lihtne jakk, mis toob esile sinu iseloomu ja samas tavalise t-särgi ja teksadega mõjub efektselt ning on alati kindla peale minek.

2. Leopardimustriga keskmise pikkusega seelik

See võib tunduda küll täiesti ebavajaliku esemena, aga usu, kui pead minema üritusele, kuhu teksapükstes ei sobi minna ja midagi muud selga panna ei ole, päästab see seelik su päeva! Õlapaeltega pluus ja rihmikud suvel või kampsun ja saapad talvel ning sa oledki minekuvalmis.

3. Kvaliteetne valge t-särk

Kui mitu korda oled sa ostnud seda ühte ja sama valget t-särki, mis maksab 9.99, kuid pärast esimest pesu kokku tõmbub ja oma vormi kaotab? Ükski valge pluus pole igavene, aga kvaliteetne särk, mis sulle suurepäraselt istub ja vähemalt paar kuud vastu peab, on investeeringut väärt.

4. Klassikalised loafer-stiili jalanõud

Klassikalised loafer-stiili jalanõud Foto: Vida Press

Loafer'id on oma olemuselt töökingad, mis üha enam tulnud ka igapäevasesse moodi. Head kingapaari võib kanda peaaegu kõigega ja kestavad aastaid. Vali klassikaline must paar või just vastupidi, midagi efektset, mis lihtsalt riietusele isikupära lisab.

5. Mugav pintsakjakk, mis sobib kõigega

Meesterõivastest inspiratsiooni saanud pintsakjakk ehk bleiser on moodi tulnud viimase paari aasta jooksul ja pole meid kordagi alt vedanud. Sellega võib minna tööle, aga ka pidulikumale üritusele. Vali endale lemmikvärv ja -stiil ning sa näed alati hea välja.

6. Sirge lõikega teksad

Kitsastele pükstele on alati meie garderoobis oma koht, kuid head sirgelõikelised teksad muudavad iga riietust totaalselt. Kõik mudelid ei sobi küll kõigi kehakujudega, kuid kindlasti leiab igaüks endale sobiva paari.

7. Parajalt suur nahkkott

Nahast käekottFoto: Vida Press

Hea nahkkott on midagi, mis kandes ainult paremaks läheb. Kui mugav on kodust välja minnes kõik vajalikud asjad kotti visata ja endaga kaasa võtta.

8. Kašmiirkampsun

Kašmiirkampsun on kindlasti luksus, mille puhul ei saa üle ega ümber sellest, et välja tuleb käia küllaltki krõbe summa. Kuid hea ja pehme kampsun, mis pärast kuuajast kandmist näeb endiselt välja nagu uus, on seda kindlasti väärt. Lisaks, tuleb lõppkokkuvõttes odavam osta üks korralik kampsun, kui igal hooajal mitu uut, ehkki soodsamat.

9. Valged ketsid

Tõenäoliselt on meil kõigil vähemalt üks paar tosse sportimiseks, kuid üha enam tulevad sportlikud jalavarjud ka igapäevamoodi. Üks paar valgeid ketse sobib nii nädalavahetusel kandmiseks kui ka kontorisse.

10. Teksatagi

TeksatagiFoto: Vida Press

Viska teksatagi jahedal suveõhtul peale, kanna nädalavahetusel mustade teksade ja valge t-särgiga – kõigile kulub ära üks hea teksatagi.