Ilu ja mood

5 levinud viga, mida naised meikimisel teevad, ja kuidas neid vältida 

Naisteleht, 4. veebruar 2020, 11:52
MeigirutiinFoto: PantherMedia/Scanpix
Endale nii öelda „näo pähe joonistamine“ peaks andma naistele enesekindlust ja rõhutama nende loomulikku ilu. Kõik naised ei ole aga õppinud professionaalid ning tihti katsetatakse erinevaid viise, mis just enda peal kõige paremini töötab. Jumestuskunstnikud on aga täheldanud mõningaid vigu, mida naised teevad.

1. Sa ei kasuta enne peitekreemi silmakreemi

Ilmselt ei saa sellest aru keegi peale sinu, kuid hommikuse nahahooldusrutiini käigus silmakreemi kasutamine pikendab ja parandab peitekreemi püsivust.

2. Sa ei kasuta kinnituspuudrit

Paljud naised jätavad kinnituspuudri kasutamata, sest neile tundub, et see muudab päeva lõpuks näo kuivaks ja murenevaks. Nii jäetaksegi see samm meigirutiinis vahele. Tegelikkuses aitab kinnituspuuder meigil paremini näos püsida ja väldib selle kulumist. Lisaks aitab see ära hoida, et nägu hakkab päeva jooksul läikima. Korralikult nahka niisutades ei kuivata see midagi.

3. Liiga madalalt kontuurimine

Fenty Beauty meigikunstnik Priscilla Ono kasutab spetsiaalset tehnikat, mis aitab kontuurida nägu paremini, kui sa seda varem oled teinud. Selle asemel, et kanda kontuurimispuuder põskede õõnsustesse, soovitab Ono panna selle veidi kõrgemale kohast, mida soovid kontuurida, ja siis hakata seda allapoole hajutama. Selline tehnika muudab kohe tulemust, nägu muutub visuaalselt saledamaks ja kontuurimine on lihtne ja nauditav.

4. Päikesepuuder ei vasta sinu nahatoonile

On täiesti tavaline, et sinu nahatoon muutub, kui talv kätte jõuab. Kuid üks suurimaid vigu, mida naised teevad, on see, et kui nad ostavad nahaga sobiva uue jumestuskreemi, ei vaheta nad välja päikesepuudrit. Seepärast on oluline talvisel ajal kasutada heledamat päikesepuudrit, sest vaid nii jätab see loomuliku tulemuse, mis päikese käes sillerdab ning natukene jumet loob. Vastasel juhul näed naeruväärne välja ja sa oleksid nagu isepruunistuvat kreemi näole laiale hõõrunud.