Kultuur

GALERII | Kuninglikud orhideed ootavad imetlejaid 

Silja Paavle, 3. märts 2020, 22:57
Orhideenäitus Tartu Ülikooli botaanikaaias on avatud 8. märtsini.Foto: Silja Paavle
Kuninglikud orhideed ootavad imetlejaid - Tartu botaanikaaias saab uhkeid õisi uudistada traditsioonilisel kevadisel orhideenäitusel.

Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud näitus kannab pealkirja "Kuukinga mitu palet". Kuukingi (Phalaenopsis) otsustati lähemalt tutvustada seepärast, et just neid kasvatatakse meie kodudes orhideedest kõige enam.

„Lisaks arvukatele liikidele, mida on umbes 60, on palju hübriidseid sorte ja nii jätkub kauneid kuukingi igale maitsele. Õite värvigamma ulatub valgest ja kollasest tumepunase ja lillani, õielehtedel võib olla täppe, laike, triipe ja teisi mustreid. Kuukingi on nii ühevärviliste kui ka kirjude õitega. On aretatud paljude tillukeste õitega, aga ka suurte õitega sorte,“ kirjeldas botaanikaaia aednik Astrid Lepik lilli, mis on inimesi lummanud juba ammustest aegadest.

Lisaks kuukingadele on väljapanekus ka ohtralt teisi orhideesid.

Juuresolevast galeriist leiad väikese ülevaate Tartu Ülikooli botaanikaaias olevast näitusest, rohkem saab kohapeal uudistada kuni 8. märtsini. Sama kaua on traditsiooniline kevadine orhideenäitus avatud ka Tallinna botaanikaaias.