Suhted

Vanuses 50+ vallaline ja nõutu – kust ja kuidas endale kallim leida? (3)

Siret Mägi, 7. märts 2020, 22:30
KES OTSIB, SEE VÕIB KA LEIDA: Soome televisiooni vestlussaates „A-Studio“ selgus, et umbes iga üheksas tutvus praeguse elukaaslasega baaris, pubis, restoranis või ööklubis.Foto: Vida Press
Kas 55aastasena tasub minna ööklubisse Amigo lootusega, et mõni kena härrasmees tantsule kutsuks ja siis ehk tutvust edasi sobitada? Minna sellise põnevuse ja erutusega, et äkki täna võtab mind tantsima just see Härra Õige? Värskeima statistika põhjal elas Eestis mullu 50–59aastaste vanusegrupis 7000 naist rohkem kui mehi. Mis kõige kurvem – need kuni 60aastased mehed soovivad ööklubis või restoranis tutvuda endast oluliselt noorema daamiga.

Kohtingusaitide uuringute andmetel selgub, et 80 protsenti naisi peab vääriliseks partneriks vaid 20 protsenti meestest (nn Pareto printsiip). Soomes on internetitutvuste populaarsust usinalt uuritud. Näiteks teleoperaatori Elisa mullu tehtud küsitluse põhjal algavad enam kui pooled kooseludest tänapäeval just internetitutvusest. Soomes on Tinderil rohkem kui 100 000 vallalist kasutajat, kellest 80 protsenti loodab sellest portaalist leida endale püsipartneri ja iga viies ongi leidnud. 64 protsenti küsitlusest osalenutest aga väitis, et seni on Tinderist sündinud kohtingud valmistanud vaid pettumusi. Psühhoterapeut Heli Vaaranen rääkis vestlussaates „A-Studio“, et umbes iga kümnes leidis püsipartneri ühiste tuttavate kaudu ja iga üheksas tutvus praeguse elukaaslasega baaris, pubis, restoranis või ööklubis.

Edasi lugemiseks: