Lugejakiri

Lugejakiri: kes maksab kinni uputusest tekitatud kahju? 

Ohtuleht.ee, 6. märts 2020, 10:06
Foto: PantherMedia/Scanpix
Hommikul maganud perekonna äratas pesamuna, kes uuris, miks nende koridoris on põrand vett täis.

„Võite aimata, mis kiiru ja ehmatusega ma voodist püsti sain. See oli üle kuude hommik, kus me kõik oleks saanud kauem magada, aga ei. Meie lapsuke äratas meid uudisega, et koridoris ja köögis on vesi maas,“ kirjutab Inna.

Inna sai magamistoast välja astuda, kui teda tervitas lirtsuv veeloik.

„Kogu koridori kattis veekiht. Ma uurisin lage, seinu, aga ei leidnud ühtegi loogilist selgitust, kust vesi tuli. Mees esiti kiusas, kuid hiljem võibolla juba uskus ise, et äkki majavaimud saatsid mingi karistuse,“ ei andnud Innale asi siiski rahu.

„Otsustasin korrus kõrgemale minna ja sealselt naabriproualt uurida, et ega temal midagi vannitoas või köögis lõhkenud ei ole. Mind ootas ees proua ukse taga seisev vaip, mis oli ilmselgelt vettinud. Selgus, et proua oli juba tunde vett koristanud. Tema oli ärganud ja voodist tõustes kohe jalad lompi pistnud,“ selgitab Inna, et uputajaks oli kaks korrust kõrgemal elav elanik.

Inna sõnul oligi ülemise proua korter veelgi enam kahju saanud.

„Köögis, koridoris ja magamistoas vajab lagi vahetamist, sest lagi on veekahjustuse saanud. Põrand paisunud, vaibad hävinud jne. Meil on kahes toas lagi kahjustada saanud. Saan aru, et ega keegi nimelt kedagi siis uputama hakka, aga jama olukord, kus ise oled pingutanud, et oma kodu korda saada, kuid siis juhtub nii. Ma tahaks nö uputaja asja arutada ja leida kõigile sobiva lahenduse, aga ta läks pärast juhtunut kohe välismaale oma tütre juurde. Ja vaikus majas. Kuna tuleb, mis edasi saab – me ei tea midagi. Kes selle kahju siis ikkagi kandma peaks? Natuke nagu eeldaks, et ka teda huvitab olukorra lahendamine. Hetkel see ei näi nii olevat. Mida ma tegema peaksin? Seda ei oska keegi öelda,“ on Inna õnnetu.