Lugejakiri

LUGEJAKIRI | Kas meie riigis on mõni poliitik, kes suudab karme ja ebapopulaarseid otsuseid vastu võtta?! 

Ohtuleht.ee, 13. märts 2020, 10:21
Tühjad riiulid.Foto: Meelis Tomson
Eile tuli teadaanne, et koroonaviiruse tõttu suletakse esmaspäevast Eestis kõik koolid. Ka paljud poed teenisid eile tõenäoliselt korraliku kasumi, sest muretsevad inimesed ostsid poest suuremates kogustes toitu ja tarbeasju kokku. Aga ometi pole kõik rahul sellega, kuidas info nö kriisist inimesteni jõudis...

„Kuulasin eile peaministri poolt jagatud infot. Alguses ma ei saanud üldse aru, et miks seda „üritust“ vaja oli. Kordas kõike seda, mis niigi oli teada ja infovoos. Siis natuke nagu tilgutas midagi värskemat, aga ikkagi -konkreetset otsust ei tulnud,“ kirjutab pahur Andu.

„Ei läinudki palju enam aega, mil koolid järjest asusid teavitama, et sulgevad oma uksed. Õhtul tuli info, et esmaspäevast terves riigis koolid suletud. Kas Ratas ei oleks võinud seda infot kohe ise edastada? Kas valitsusel polnud julgust seda sammu teha kohe? Kas võimul pole ühtegi poliitikut, kes suudaks karme ja ebapopulaarseid otsuseid vastu võtta?!“ ei mõista Andu, miks info õhtul erinevate kanalite kaudu rahvani jõudma pidi.

Mehe sõnul oleks võinud koole juba päeval teavitada.

„Poes oli olukord päris hull. Piima ja leiba ostma minnes tekkis olukord, kus vaatasin teiste oste ja täituvaid kärusid – tekkis tunne, et pean ka ise midagi varuma hakkama. Ometigi polnud riik sel päeval mind kuidagi teavitanud, et midagi läheks lukku või kinni. Ei mingit infot, et hetkel oleks paaniliselt midagi vaja varuda. Ja lisaks sellele - kõik oleks saanud juba homset päeva ja tegevuskava planeerida. Oleks info varem tulnud. Ka muud kogunemised ja üritused, aga ei - infot hoiti kinni. Lõpuks tuli see ikkagi avalikuks teha, kuigi teadmine oli ehk juba hommikul olemas. Jääb loota, et saime riigis õigel ajale jaole. Aga info ja kommunikatsioon – siin on meie riigil veel palju õppimisruumi,“ leiab Andu.