Lugejakiri

LUGEJAKIRI | IHNE EMA: koroona hoiab lapse sünnipäeva ärajätmise pealt kokku vähemalt 200 eurot (1)

Ohtuleht.ee, 13. märts 2020, 09:33
Foto: Diapicard / Pixabay
Kui selles koroonapaanikas midagigi head on, siis see, et ma pääsen kahest sünnipäevakorraldamisest. Esimene neist on mu enda juubel, mida ma nagunii ei kavatsenud pidada, teine aga märksa tõsisem – pisipõnni elu esimene suurem sünnipäev, kuhu oli plaan kutsuda pool suguvõsa, lastaiarühm ja kes kõik veel. Selle ärajäämine säästab vähemalt paarsada eurot.

Lapsest on muidugi hale, ta on elanud jõulust saati oma sünnipäeva ootuses. Ta teab täpselt, mis peol peab olema – kõik tema sõbrad, lemmikmängutuba, palju õhupalle ja sefiirikorvikesi.

Ma pole veel tihanud talle öelda, et mängutuba jääb ära. Ma lihtsalt ei söanda seal pidu pidada. Beebifoorumid on täis jutte, kuidas külalised ei tule  viirusehirmus kohale. Keegi ette ei teata, lihtsalt väike sünnipäevaline ongi üksi koos vanematega. Ma ei kujuta ette, mida see mu pisikesele rõõmupallile teeks – keegi ei tulnudki. Sa oled üksi.

Foorumites toovad lapsevanemad esile, et mängutoad on parajalt räpased. Sõna võttis ka üks endine mängutoa töötaja, kelle sõnul desinfitseerimisega seal kiirkorras vahetuvate pidude vahel küll keegi ei tegutse. Lisaks on ühes keskuses sageli neli-viis mängutuba, palju lapsi, mis tähendab ohtrat kasvupinda igatsorti batsillidele.

Pole aga halba ilma heata. Laste sünnipäevad on kõike muud kui odavad. Koroonaviirus hoiab mulle mitusada eurot kokku. Ja ma olen veel kokkuhoidlik emme, ma teen söögid ise ja eelistanuks nädala sees odavat kodukõrvast kuhtunud olekuga mängutuba, mitte mingit vinget tegevuskeskust. Seal võib arve ulatuda 500 euroni.

Ma pole just paniköör. Mu enda sünnipäevaks oli planeeritud kiire linnareis Euroopa metropoli, mis keeras aga enne minu loobumisotsust end lukku. Jah, see hammustas üsna valusasti, ent mul on õigel ajal lisakaitsega ostetud reisikindlustus ja ma loodan, et see toimib.

Mina saan suurepäraselt aru, et vahet pole, kas ma tähistan üht päeva kuidagi erilisemalt või mitte. Eks neid aastaid ole korjunud ka juba. Parimad peod olen alati pidanud maha spontaanselt, lihtsalt tuju peale kokkusaamisi organiseerides.

Eks nüüd tuleb mul oma särasilmale hankida koju need õhupallid ja koogid. Külaliste osas tuleb leppida sugulaste ja vanavanematega, kui koroonakarantiinid lubavad. 

Karm aeg nõuab kõikidelt lõivu, paari peo ärajätmine on pisiasi selle kõrval, mida kogevad praegu arstid või need, kel on alust kahtlustada, et COVID-19 on neile ligi pugenud.