Ilu ja mood

FOTOD | Kaubamaja juubeliaasta toob värve ja üllatusi 

Naisteleht, 13. märts 2020, 14:00
Foto: Sandra Palm, Getter Kuusmaa Stilist: Britta Ratas, Liis Plato Meik ja soeng: Mammu, Marii Lotta Modell: Nelery Rästas (E.M.A Model Management), Sigrid ViirFoto: Sandra Palm
Kaubamaja tähistab sel aastal oma 60. sünnipäeva  ja kevadmood on vallutanud kõik Kaubamaja maailmad ning viimaseid trende jagub nii naistele, meestele kui ka lastele. Mood on majja toonud justkui värviplahvatuse, mis toob argipäeva mõnusat vaheldust.

Mustrite ja värvide mäng

„Tundub, et lumeta talv on äratanud suure igatsuse värvide järgi, kuna algaval kevadisel hooajal pole vaat et ühtegi värvi, mis poleks moes,“ kirjeldab Kaubamaja turundusdirektor Enel Kolk kevadmoodi. Julged ja energilised värvid ning enesekindel täistonaalsuses stiliseering on sel aastal kindel valik kõikidele moegurmaanidele. Värvidega koos on moelavad vallutanud loodusest inspireeritud mustrid. „Eriti armastatud on lillemustrid, kus suured ja lopsakad õied on kantud valgele põhjale,“ räägib Kolk ja lisab: „Kuid kuskile ei ole kadunud ka loomamustrid. Küll on sel kevadel troonilt tõugatud leopard ning troonile on asunud hoopis moderne sebra.“ Kindlasti ei ole mustrid ja värvid juba ammu enam ainult naiste mängumaa – ka meeste moes leiab suuri palmilehti siidipluuside ning lilleõisi jakkidel.

Päikesest pleekinud toonid

Lisaks tugevatele värvidele on kevadisele värvipaletile hiilinud ka päikesepuudutusest pleekinud toonid, mis toovad kevadesse mõnusat mahedat vaheldust. „Murtud toonid, mis balansseerivad halli ja õrnrohelise vahel, ent ka neutraalsed beežid ja liivakarvatoonid on moetoonide kõrval selle hooaja üks trendihitte,“ sõnab Kolk. Kuskile ei ole kadunud ka eelmisel aastal võidukäigu teinud praktilised taskud ja vööd.

Detailide võlu

„Detailid, detailid, detailid,“ õhkab kevadmoest rääkides Enel Kolk. „Detailidega ei tasu sel kevadel kokku hoida. Moetrendiks, mis sobitub eriti hästi meie kliimasse, on sokid kingadesse. Olgu need paksemad või õhemad, värvilised või mustrilised“ räägib Kolk. Lisaks kaunistavad sel kevadel iga naist pärlid, mida võib kerge vaevaga sobitada igapäevakomplektide juurde. Selle suve moeröögatuseks võib aga pidada bucket hat-i (lottmüts). „Nii leiab ka Kaubamaja ja Marati juubelitoodete hulgast selle vanamoodsa ent hetkel pööraselt trendika mütsi,“ ütleb Kolk.

„Kaubamaja on juba kuuskümmend aastat tutvustanud inimestele Eesti disaini ja disainereid. Juubeliaastal teeme kummarduse möödunud aastatele, kuid vaatame ka tulevikku,“ räägib Kolk suurest juubeliaastast ja lisab, et sel kevadel teeme koostööd retroklassika lipulaeva Maratiga ja andeka tänapäeva disaineri Tanel Veenrega, kes on spetsiaalselt Kaubamaja sünnipäeva puhul välja tulnud erikollektsioonidega. Tanel Veenre kollektsioonis on Kaubamaja oranžis toonis kõrvamarjad ja kaftankleidid. Maratiga koos valmisid kelmikate retropiltidega pusad ja T-särgid ning kelmikas müts. „Juubelikollektsiooni tooteid on vaid piiratud kogustes, nii et tasub kiirustada!“ mainib Kolk ja kutsub inimesi Kaubamajja uudistama, sest üllatusi jagub juubeliaastasse kindlasti veelgi: „Olgu või saja-aastane – üllatamast Kaubamaja juba ei väsi!“