Pere ja lapsed

Kuidas kaugtööl olles motivatsiooni hoida? 

Silja Paavle, 26. märts 2020, 08:30
Foto: Aldo Luud
Ootamatu võimalus teha kaugtööd pole sugugi iga inimese unistus: pikk üksi töötamine võib põhjustada isolatsioonist tulenevat ärevust, vähendada motivatsiooni või panna asju edasi lükkama. Kuidas järgnevatel nädalatel vaimselt ja sotsiaalselt heas vormis püsida, räägib ettevõtte PersonaliDisain juht ja konsultant Hanna Jõgi.

Pane paika päeva prioriteedid
Oleks hea, kui saaksid neid jagada kas kirjalikult või videos ka oma kolleegidega. Nii tekib suurem sisemine vastutus need reaalselt ka päeva (või kui on pikemad projektid, siis näiteks nädala) jooksul tehtud saada. Kindlasti võiks kolleegidega kokku leppida, et annate üksteisele oma töövõitudest teada – jagatud rõõm on ju topelt suur. Miks mitte leppida kokku aeg, kus igaüks saab kasvõi paari lausega teada anda, kuidas tal päev läks ja mis tal järgmisel päeval/nädalal plaanis on. Sel viisil saavad teised olla kursis toimuvaga ja võimalusel pakkuda ka tunnustust, mida me kõik vajame.
Kui sa ei tööta üldse meeskonnas, võite samasugust süsteemi rakendada sõpradega, kes parasjagu samuti kaugtöö väljakutsetega maadlevad.

Edasi lugemiseks: