Kultuur

Teatripaar Kersti Heinloo ja Kristjan Suits: „Meil on ikka väga kirglikud arutelud.“ 

Helina Piip, 25. märts 2020, 20:30
«EMILIE SAGÉE» KELLERTEATRIS: Lavastuses kasutatud söögilaud oli pärit kunstniku enda köögist, nii et mõnda aega pidi pere kodus suppi põlve pealt sööma. Fotol Arolin Raudva ja Eva Püssa.Foto: Siim Vahur
Teatripaar Kersti Heinloo ja Kristjan Suits teevad seda jälle – nad kandideerivad oma mulluste töödega ka sel aastal mõlemad teatriauhindadele! Kersti parima naispeaosatäitja ja Kristjan parima kunstniku kategoorias.

«Ega sel aastal tähistamiseks aega olnudki,» meenutab Kersti (43) hetke, kui nad nominatsioonist lugesid. «Aga eks me ikka õnnitlesime teineteist ja jõime õhtul koos klaasi veini.»
Veebruaris, mil see uudis tuli, oli siinmail muidugi kõik veel teisiti. Teatrites süttis õhtuti rambivalgus ja päeval käisid uute lavastuste proovid.
Nüüd aga langes Linnateatri peakunstniku Kristjani (32) ammugi planeeritud puhkus kokku Kersti Draamateatri karantiinipausiga. Mõni hetk enne telefoniintervjuud on näitlejanna lõpetanud proovi, mis toimus Skype’i vahendusel. Kersti: «See oli mul praegu Polygoni teatriga. Kuna too uus lavastus koosnebki valdavalt monoloogidest, siis ilmselt jätkame esialgu virtuaalses vormis.»

Edasi lugemiseks: